Je-li Vaše internetové řešení dokončeno a připraveno k naplnění daty, připravili jsme Vám přístup na adrese:


http://www.vase-domena.cz.loc


Nenechte se prosím zmást nezvyklou doménou na konci „.loc“, jde o umělou doménu, která je využita pouze pro testování.


Upozornění: Tato doména není běžně funkční z Internetu, je třeba provést určité nastavení Vašeho PC. Tak zajistíte, že Vy svoji testovací prezentaci uvidíte a můžete ji plnit, zatímco pro všechny ostatní zatím zůstane skrytá.Postup nastavení


 1. Na svém počítači (pomocí Průzkumníku nebo ikony Tento počítač) najděte soubor „hosts“. Soubor „hosts“ se nejčastěji nachází ve složce c:\windows\system32\drivers\etc\hosts

 2. Během procházení složek se mohou zobrazit bezpečnostní varování systému. Tato varování potvrďte tlačítkem Pokračovat či jiným podobným. 

 3. Náš webdeveloper Vám zaslal náhradní soubor hosts, který obsahuje údaje nutné pro připojení k doméně. Tento soubor překopírujte namísto původního souboru „hosts“. 

 4. Nyní vyzkoušejte, zda Vám doména www.vase-domena.cz.loc funguje. 

 5. Pokud po správném zadání domény stále nevidíte svůj web, zkuste své PC restartovat, tak aby se načetli nové záznamy DNS. 

 6. Pokud i po restartu nedošlo ke zprovoznění, kontaktujte nás prosím na telefonním čísle 511 145 718 nebo e-mailem na podpora@shockworks.cz, kde vám rádi poradíme. 
Informace pro administrátory sítě


Tento text je určen pro administrátory sítí, případně pro počítačově vysoce zdatné.


 • Soubor hosts mění nastavení DNS v systému Windows, proto je zapotřebí přidat do souboru hosts následující řádky 

  91.239.200.212 www.vase-domena.cz.loc  

  91.239.200.212 vase-domena.cz.loc 

 • Tato změna nastavení je možná i na routeru, v případě nastavení celé firemní sítě. 

 • Vytvořit nový „hosts“ soubor můžete jednoduše tak, že vytvoříte prázdný textový soubor s názvem „hosts“ (pozor soubor nemá příponu) a do tohoto souboru umístíte dva řádky (viz výše).