Jak si zajistím smlouvu s PayU?


Pro nabídku řešení PayU pro váš e-shop je třeba vyplnit jednoduchý formulář, který vás provede celým procesem získání platební brány.


Formulář nalezenete na adrese http://payu.mcdev.cz/?p=12.

 


Jak provedu nastavení e-shopu?


Jako první krok si nastavte konfigurační direktivy payu_pos_id a payu_pos_auth_key v systému Alfax. Tyto hodnoty naleznete v administračním rozhraní PayU (www.payu.cz) ve svém účtu - více informací o vytvoření nového POS a vygenerování klíčů naleznete v nápovědě systému PayU.


Klíče, které jste vygenerovali v systému PayU vložíte v sekci Alfaxu Nastavení -> Konfigurace. Zde naleznete řádek s názvem PayU POS ID a a do těchto řádků vložíte požadované klíče z administračního systému PayU.

Po vyplnění těchto základních nastavení si vyberte v hlavním menu Alfaxu položku Objednávky -> Možnosti plateb a dopravy.

Nyní si prosím přidejte jednotlivé platební metody, pro které máte uzavřenu smlouvu s PayU (oranžovým tlačítkem plus). V editačním okně platby si následně zvolíte Název platební metody, která se zobrazí vašim zákazníkům. Název platební metody uveďte v tom formátu, jaký je uveden ve smlouvě s PayU. Dále zadejte Platební modul - PayU. Pro rozlišení typu platby přes platební bránu PayU je třeba zadat Parametr typu platby dle číselníku plateb uvedeného pod editační tabulkou.

Tabulka parametrů PayU:

Je to vše?


Nyní již je třeba pouze spustit ostrý provoz. Vytvořte si i platební metodu s parametrem t (Testovací platba) a proveďte tento typ platby na vašem e-shopu. Následně kontaktujte technickou podporu společnosti PayU, která provede po otestování spuštění PayU do ostrého provozu.