Seznamte se s novinkami, které Vám přináší nová verze systému Alfax. Novinky jsou rozděleny do tří základní kategorií dle své důležitosti a dále vás informuje o novinkách, na kterých právě pracujeme.Důležité změny


Změny v DPH (důležité)


Vzhledem k tomu, že stále není jasné, jaká bude k 1. 1. 2013 situace ohledně DPH, začali jsme se s předstihem připravovat. Již nyní máme připravenu novou verzi s podporou DPH s desetinným číslem (17,5 %) a pracujeme na několika převodních. Jelikož se nedá nyní říct, jaká varianta DPH bude kdy v platnosti, připravujeme se na následující možnosti:


 1. Od 1. 1. 2013 budou v platnosti nové sazby 15 a 21 % 
  V tomto případě budou k 1. 1. 2013 převedeny všechny produkty na nové sazby bez výraznějších změn. Na vyžádání vám bezplatně pomocí koeficientu a zaokrouhlení převedeme vaše stávají ceny s DPH (tedy automaticky produkty zdražíme o 1 %). Požadavky na tuto úpravu prosím zasílejte na adresu podpora@shockworks.cz

 2. Od 1. 1. 2013 bude platit nová sazba 17,5 % avšak pouze několik dní 
  Jedna z možných variant je i platnost nové sazby několik dní (spekuluje se o dvou až třech dnech). V takovémto případě, ponecháme prodejní ceny s DPH bez změn. Na Vašich e-shopech pak odstraníme po tuto dobu informaci o cenách bez DPH a navrátíme ji s novými sazbami (tedy po cca 2-3 dnech). 

 3. Platnost 17,5 % sazeb bude dlouhodobější 
  V tomto případě provedeme změnu sazeb v systému pro veškeré zboží na 17,5 %. Prodejní ceny s DPH ponecháme beze změn (na vyžádání můžeme ale automaticky ceny snížit). U zboží však budeme zálohovat původní hodnoty DPH (kvůli zboží, které je nyní v nižší sazbě DPH) a po legislativní změně a návratu k nižší DPH vám provedeme úpravu (tedy produkty s nižší DPH budou znovu automaticky zařazeny do nižší sazby). 

Jako zákaznící služby Alfax s měsíčním poplatkem máte samozřejmě všechny tyto služby v ceně. Věříme, že se nám podaří tímto problémem proplout bez velkých problémů, zároveň Vás však žádáme o pochopení této situace v případě vzniklých problémů, které můžeme očekávat například u problémů s importy a exporty z cizích systémů, kde nemůžeme připravenost ověřit dopředu.Novinky, na kterých právě pracujeme


 • Správa a generování uživatelských sestav 
  Právě pro Vás připravujeme nový systém vytváření a generování sestav. Sestava je jakýkoliv pohled na vaše data, která jsou v systému Alfax uložena. Příkladem může být například, kolik zákazníků si objednalo zboží z dané kategorie a zároveň jsou z Prahy. Tyto sestavy si nyní budeme moci sami připravovat dle svých požadavků v podobě jednoduchého průvodce. Nebudete tak omezeni pouze sestavami, které pro vás připravujeme my, jako například statistiky objednávek. 
Změny, o kterých je dobré vědět

 • Ikony v hlavním menu 
  Abychom Vám zpřehlednili práci s administračním systémem v softwaru Alfax, přidali jsme do levého menu ikony. 

 • Editace poznámky k objednávce již ve výpisu 
  Aby pro Vás byla editace poznámek u objednávek rychlejší, umožnili jsme editovat poznámku zákazníka přímo z výpisu objednávek. 

 • SEO obrázky 
  Jelikož se snažíme pomáhat Vašim e-shopům ve vyhledávačích, přidali jsme do systému novou funkci, která při ukládání produktu (tedy po editaci), zkontroluje všechny obrázky produktu a případně jim přiřadí lepší URL adresu tak, aby především vyhledávače obrázků Vaše stránky prezentovali na prvních místech. 
Drobná vylepšení a opravy

 • úprava našeptávače ve fulltextovém vyhledávání již na dva znaky (dříve od tří zadaných znaků) 

 • oprava přesměrování na mobilní verzi 

 • dalších 16 drobných úprav a oprav